60-lat--------------- sprawdź aktualności --------------jubileusz matura

I Liceum Ogólnokształcące im. Heliodora Święcickiego w Międzyrzeczu

ul. Staszica 22b 66-300 Międzyrzecz

mail: lo_mcz@o2.pl

Home szkoła aktualności uczniowie różne

Za nami pierwsza nowa matura – oceniana poza szkołą przez nie związanych z nią egzaminatorów. Po przeszło miesięcznym okresie oczekiwań otrzymaliśmy wyniki egzaminów i druki świadectw. Aby zdać należało uzyskać nie mniej niż 30% punktów z poziomu podstawowego z przedmiotów zdawanych jako obowiązkowe (wyniki z przedmiotów zdawanych dodatkowo nie wpływały na fakt zdania matury). W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 170 abiturientów  (z 6 klas maturalnych). Zdało 160 – ten wynik nie odbiega od notowanych na „starej maturze”. Uzyskaliśmy średnią 65,6 pkt. na poziomie podstawowym i 47,8 pkt na poziomie rozszerzonym. Uzyskanych punktów nie da się  porównać z tradycyjnymi ocenami, na porównanie z wynikami krajowymi  jest jeszcze za wcześnie – CKE nie opublikowała do dziś odpowiednich zestawień, natomiast OKE w Poznaniu opublikowała statystyki dla  swojego rejonu (wyniki zgrupowane przedmiotami sporządzone dla powiatów bez obliczania wskaźników globalnych), co pozwala nam na przedstawienie poniższych zestawień.